ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ

Παρακαλούνται τα σχολεία να μην προωθούν στο ΚΕΔΑΣΥ:

1. Αιτήματα γονέων που αφορούν ανανεώσεις Παράλληλης Στήριξης -συνεκπαίδευσης από εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής ή στήριξης από Ε.Β.Π. Αυτού του είδους τα αιτήματα ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ, ΔΙΌΤΙ πρέπει να υποβληθούν, όταν θα σταλεί η νέα εγκύκλιος η οποία θα αφορά το σχολικό έτος 2022-2023.2.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ, ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΟΥ ΚΟΡΟΝΟΙΟΥ, ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ

Το έντυπο με τίτλο” Φόρμα αιτήματος για εξ αποστάσεως συμβουλευτική υποστήριξη”, αφορά μόνο την περίπτωση που γονέας χρειάζεται για το παιδί του συμβουλευτική υποστήριξη για συγκεκριμένο θέμα ( ψυχοκοινωνικής, εκπαιδευτικής υποστήριξης )

Η αίτηση θα πρέπει να αποσταλεί στην ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@2kesy-v.thess.sch.gr.

Μετά την υποβολή της αίτησής σας, τα μέλη του ΚΕ.ΔΑΣΥ θα επικοινωνήσουν άμεσα μαζί σας, ώστε να προγραμματιστεί η εξ αποστάσεως ενημέρωση.

Η προϊσταμένη και το προσωπικό του 2ου ΚΕΔΑΣΥ σάς ευχόμαστε

Καλή Σχολική χρονιά με υγεία και δημιουργικότητα